niedziela, 6 października 2013

bazar jest pięny!

Kolejne warsztaty spędziliśmy na Bazarze Szembeka.

Tym razem przeprowadziliśmy niewielką partyznacką akcję społeczną.
Jedyną osobą, która zdradziła swoją tozsamość na zdjęciach, była nasza prowadząca - my zachowaliśmy się jak prawdziwi, niewidzialni miejscy aktywiści!

Chodziliśmy po bazarze i przyklejaliśmy małe karteczki z napisem "bazar jest piekny" w miejsca, które zostały stworzone przez innych ludzi po to, by zdobić.

Nie oznacza to, że są to naprawdę piękne miejsca - ważne, że stworzone są po to, by było lepiej, ładniej, wygodniej. A często tworzone są oddolnie - przez zwykłych ludzi.

Na poprzednich warsztatach zastanawialismy się nad tym, co nam się podoba - teraz wynajdujemy miejsca, które "podobają się ludziom" i ćwiczymy naszą umiejętność niecodziennego spojrzenia na nasze miasto!

W naszej pracy inspirowaliśmy się dwoma projektami - There's beauty in the city Anny Francis i Niewidzialym Miastem prof. Marka Krajewskiego.




























Brak komentarzy:

Prześlij komentarz