Blog tworzony przez uczniów Gimnazjum im. Szembeka w Warszawie w ramach projektu Na Szembeku. Opis projektu na stronie: www.naszembeku.pl
niedziela, 6 października 2013
naszembeku.pl - ruszamy!
Cześć!
Bierzemy udział w projekcie gimnazjalnym poświęconym naszej najbliższej okolicy - placowi i bazarowi im. Szembeka na warszawskim Grochowie.
Mieszkamy tu od kilkunastu lat, przechodziimy tam prawie codziennie, jednak podczas warsztatów towarzyszących projektowi naszembeku.pl spojrzymy na nasze miasto inaczej.
Zabawimy się w etnografów, postaramy się porozmawiać z kupcami i kupujacymi na bazarze, zrobimy kilka niecodziennych fotografii i intewencji w przestrzeń pubiczną, postaramy się poznać lokalną historię i lepiej zrozumieć naszą okolicę.
Członkowie i przyjaciele Stowarzyszenia Badawczo-Animacyjnego "Flaneur", którzy realizują z nami ten projekt przygotowali dla nas szereg warsztatów.
W październiku i listopadzie odbędą się:
1) warsztaty etnograficzne - osiem spotkań
2) warsztaty varsavianistyczne z twórcami strony NaGrochów.pl
3) warsztaty fotograficze - dwa spotkania
Na tym blogu dokumentujemy nasze działania i dzielimy się z wami naszymi projektowymi doświadczeniami!
Zapraszamy!
Uczniowie Gimnazjum nr. 22 im. Szembeka
Subskrybuj:
Komentarze do posta (Atom)

Brak komentarzy:
Prześlij komentarz